2012 JKAAF Nationals Results

age gender years form place name club
6-7 boys beg kata first LANDON BAXTER N/A
6-7 boys beg kata second KOLIAN WAINWRIGHT JKA Ponchatoula
6-7 boys beg kata third ASHTON CAMPBELL JKA Ponchatoula
6-7 girls beg kata first LAURA LEE N/A
6-7 girls beg kata second HAYLIE CHAUVIN JKA Ponchatoula
6-7 boys beg kumite first KOLIAN WAINWRIGHT JKA Ponchatoula
6-7 boys beg kumite second LANDON BAXTER N/A
6-7 boys beg kumite third ASHTON CAMPBELL JKA Ponchatoula
6-7 girls beg kumite first LAKEN GILUSO JKA Ponchatoula
6-7 girls beg kumite second LAURA LEE N/A
6-7 girls beg kumite third HAYLIE CHAUVIN JKA Ponchatoula
6-7 boys int kata first RAGHAU GOPINATH N/A
6-7 boys int kata second JAKE NODA JKA Ponchatoula
6-7 boys int kata third JEFFREY DIEDRICH N/A
6-7 boys int/adv kumite first JEFFREY DIEDRICH N/A
6-7 boys int/adv kumite second NOAH RIVERIA LKA
6-7 boys int/adv kumite third RAGHAU GOPINATH N/A
6-7 boys int/adv kumite third JAKE NODA JKA Ponchatoula
6-7 boys adv kata first NOAH RIVERIA LKA
6-7 boys adv kata second MILES KAVANAUGH LKA
8-9 boys beg kata first MICHAEL SAUCIER N/A
8-9 boys beg kata second REESE MORGAN N/A
8-9 boys beg kata third JOSEPH GASIOR JCC
8-9 boys beg kumite first MICHAEL SAUCIER N/A
8-9 boys beg kumite second JOSEPH GASIOR JCC
8-9 boys beg kumite third REESE MORGAN N/A
8-9 boys int kata first NICHOLAS COMEAUX LAFAYETTE
8-9 boys int kata second BRANDON BUTLER JKA Bahamas
8-9 boys int kumite first NICHOLAS COMEAUX LAFAYETTE
8-9 boys int kumite second BRANDON BUTLER JKA Bahamas
8-9 boys adv kata first TYSON OLIVER GRASSROOTS – AAU
8-9 boys adv kata second AMARIS FRASER JKA Bahamas
8-9 boys adv kata third JORDAN CARVER GULFCOAST
8-9 girls adv kata first CYLIE STAHLER JKA NORTH CAL
8-9 boys/girls adv kumite first CYLIE STAHLER JKA NORTH CAL
8-9 boys/girls adv kumite second AMARIS FRASER JKA Bahamas
8-9 boys/girls adv kumite third TYSON OLIVER GRASSROOTS – AAU
8-9 boys/girls adv kumite third JORDAN CARVER GULFCOAST
10-11 boys int kata first KONNER THIBODEAUX LAFAYETTE
10-11 boys int kata second BRENNAN STONE LAFAYETTE
10-11 boys int kata third ISAAC GASIOR JCC
10-11 boys int kumite first DAISUKE BALDERAS HOUSTON
10-11 boys int kumite second JOSHUA PONTECORUO LSKC
10-11 boys int kumite third BRENNAN STONE LAFAYETTE
10-11 boys adv kata first BRADEN IVEY GRASSROOTS-AAU
10-11 boys adv kata second KIM TORRES JKA NCAL
10-11 boys adv kata third NICHOLAS MCNEW GCSK – AAU
10-11 girls adv kata first LINDA ARMEO HOUSTON
10-11 girls adv kata second GRACE MARULANDA MIAMI SHOTOKAN
10-11 girls adv kata third KAYTIE GALLOWAY JKA PONCHATOULA
10-11 boys adv kumite first KIM TORRES JKA NCAL
10-11 boys adv kumite second BRADEN IVEY GRASSROOTS-AAU
10-11 boys adv kumite third NICHOLAS MCNEW GCSK – AAU
10-11 girls adv kumite first REBECCA TAYLOR MIAMI SHOTOKAN
10-11 girls adv kumite second GRACE MARULANDA MIAMI SHOTOKAN
10-11 girls adv kumite third LINDA ARMEO HOUSTON
10-11 girls adv kumite third KAYTIE GALLOWAY JKA PONCHATOULA
12-13 boys int kata first DAVID GARDENER GULFCOAST
12-13 boys int kata second N/A N/A
12-13 boys int kata third N/A N/A
12-13 boys adv kata first LOUIS ALLARD MARK PINNER – AAU
12-13 boys adv kata second JOHNATHAN DURAND NIKI
12-13 boys adv kata third PIERRE DELELIS N/A
12-13 girls adv kata first TIFFANY TOBIN LKA
12-13 girls adv kata second CIARA STUHLER JKA NORTH CAL
12-13 girls adv kata third CAMRI STUHLER JKA NORTH CAL
12-13 boys adv kumite first LOUIS ALLARD MARK PINNER – AAU
12-13 boys adv kumite second JOHNATHAN DURAND NIKI
12-13 boys adv kumite third PIERRE DELELIS N/A
12-13 boys adv kumite third JUSTIN FRUITTICHER COASTAL SHOTOKAN
12-13 girls adv kumite first CIARA STUHLER JKA NORTH CAL
12-13 girls adv kumite second TIFFANY TOBIN LKA
12-13 girls adv kumite third MIRANDA BRENGARTNER JKA PONCHATOULA
14-15 boys adv kata first IVAN LOPEZ-ZEDHRA GRASSROOTS – AAU
14-15 boys adv kata second KYM TORRES JKA NORTH CAL
14-15 boys adv kata third BRIAN NG JKA NORTH CAL
14-15 girls adv kata first JACKIE MIRZA MID WEST – AAU
14-15 girls adv kata second ZURI YIP JKA NORTH CAL
14-15 girls adv kata third AMALIE ATTASI MIAMI SHOTOKAN
14-15 boys adv kumite first KYM TORRES JKA NORTH CAL
14-15 boys adv kumite second ZACH CARVER GULFCOAST
14-15 boys adv kumite third EVERARD MAINGOT MIAMI SHOTOKAN
14-15 boys adv kumite third TIMOTHY THIBODEOUX JKA PONCHATOULA
14-15 girls adv kumite first AMALIE ATTASI MIAMI SHOTOKAN
14-15 girls adv kumite second JACKIE MIRZA MID WEST – AAU
14-15 girls adv kumite third ZURI YIP JKA NORTH CAL
16-17 boys beg kata first DAMIAN BOLDT JKA PONCHATOULA
16-17 boys beg kata second IAIN FARSTENWERTH SJC – HOUSTON
16-17 boys INT/ADV kata first REED BELLINGHAM NIKI
16-17 boys int kumite first DAMIAN BOLDT JKA PONCHATOULA
16-17 boys int kumite second IAIN FARSTENWERTH SJC – HOUSTON
16-17 girls adv kata first MACI OUSSET GRASSROOTS – AAU
16-17 girls adv kata second ALYSSA FLORES MIAMI SHOTOKAN
16-17 girls adv kata third SUZANNE SCHULTZ GULFCOAST
16-17 boys adv kumite first TRAVIS WILLIAMS EVERETT KARATE
16-17 boys adv kumite second REED BELLINGHAM NIKI
16-17 girls adv kumite first ALYSSA FLORES MIAMI SHOTOKAN
16-17 girls adv kumite second SUZANNE SCHULTZ GULFCOAST
12 and up youth team kata first GRASSROOTS – AAU
12 and up youth team kata second MIAMI SHOTOKAN
12 and up youth team kata third JKA NOR CAL
10-12 youth team kumite first JKA PONCHATOULA
10-12 youth team kumite second JCC
collegiate men beg/int kata first PHILIP RICHARD UL LAFAYETTE
collegiate men beg/int kata second DUSTIN ROLAND UL LAFAYETTE
collegiate men beg/int kata third IAIN FURSTENWERTH SJC HOUSTON
collegiate women beg/int kata first TERESA HART N/A
collegiate women beg/int kata second KAITLYNN KALEM SJC HOUSTON
collegiate women beg/int kata third SARAH ELAM N/A
collegiate women COLOR kata first KATORA MILLING UL LAFAYETTE
collegiate women COLOR kata second CANDACE TUCKER CAPITAL CITY BR
collegiate women COLOR kata third SARAH ELAM N/A
collegiate men beg/int kumite first AARON LUKE SJC HOUSTON
collegiate men beg/int kumite second BRANDON JEFFERSON UL LAFAYETTE
collegiate men beg/int kumite third RAY SPICER SJC HOUSTON
collegiate men beg/int kumite third PHILIP RICHARD UL LAFAYETTE
collegiate women beg/int kumite first KAITLYNN KALEM SJC HOUSTON
collegiate women beg/int kumite second KATORA MILLING UL LAFAYETTE
collegiate women beg/int kumite third SARAH ELAM N/A
collegiate women beg/int kumite third TERESA HART N/A
collegiate men brwn/blck kata first ASHESH RAI SJC HOUSTON
collegiate men brwn/blck kata second BOWEN QUI MIAMI SHOTOKAN
collegiate men brwn/blck kata third OUBRE PEYTON JKA T
collegiate women brwn/blck kata first ALEXIS OCAMPO MID WEST – AAU
collegiate women brwn/blck kata second MACI OSSETT GRASSROOTS – AAU
collegiate team all ranks kata first ULL UL LAFAYETTE
collegiate team all ranks kata second TULANE TULANE
collegiate men team kumite first TULANE TULANE
collegiate men team kumite second ULL UL LAFAYETTE
collegiate women black kumite first ALEXIS OCAMPO MID WEST – AAU
collegiate women black kumite second MACI OSSETT GRASSROOTS – AAU
collegiate men black kumite first BARAK STRINGER EVERETT KARATE
collegiate men black kumite second PEYTON OUBRE JKA T
collegiate men black kumite third BOWEN QUI MIAMI SHOTOKAN
collegiate men black kumite third MOUSSA DIARRA JKA T
senior men brwn/blck kata first JOEY GILUSO JKA PONCHATOULA
senior men brwn/blck kata second BRIAN STAPLETON JKA BAHAMAS
senior men brwn/blck kata third RENE PETZ HAMMOND
senior women brwn/blck kata first LINDA DONNER AAU/USA
senior women brwn/blck kata second CHRISTINA FOO JKA/NORCAL
senior women brwn/blck kata third LATTIFA MARCEU MIAMI SHOTOKAN
senior women brwn/blck kumite first LINDA DONNER MID WEST – AAU
senior women brwn/blck kumite second CHRISTINA FOO JKA/NORCAL
senior women brwn/blck kumite third NANCY SERVAZA MARK PINNER – AAU
senior women brwn/blck kumite third ANN MARIE GROHN MARK PINNER – AAU
senior men brwn/blck kumite first RENE PETZ HAMMOND
senior men brwn/blck kumite second JOEY GILUSO JKA PONCHATOULA
senior men brwn/blck kumite third DAVE STUBBINS COASTAL SHOTOKAN
senior men brwn/blck kumite third BRIAN STAPLETON JKA BAHAMAS
adult men BEG/INT kata first BRANDON JEFFERSON UL LAFAYETTE
adult men BEG/INT kata second DUSTIN ROWLAND UL LAFAYETTE
adult men BEG/INT kata third AARON LUKE SJC HOUSTON
adult men beg kumite first AARON LUKE SJC HOUSTON
adult men beg kumite second BRANDON JEFFERSON UL LAFAYETTE
adult men beg kumite third EDWARD REED UL LAFAYETTE
adult men beg kumite third ALI KHAN SJC HOUSTON
adult men COLOR kata first CHARLES SEPTER USA SHOTOKAN
adult men COLOR kata second HANS SCHULTZ JKA NORCAL
adult men COLOR kata third EMANUEL CIMICA TULANE
adult men COLOR kumite first HANS SCHULTZ JKA NORCAL
adult men COLOR kumite second CHARLES SEPTER USA SHOTOKAN
adult men COLOR kumite third EMANUEL CIMICA TULANE
adult men COLOR kumite third ALI KHAN SJC HOUSTON
adult men brown kata first BOWEN QUI MIAMI SHOTOKAN
adult men brown kata second ANDRES HAJJAR N/A
adult men brown kata third STEWART SHIELDS NORTHSHORE KARATE
adult women brown kata first ELIZABETH LOWE JKA THIBADEAUX
adult women brown kata second KATE GREER LKA
adult women brown kata third QUTELL MONCUR JKA Bahamas
adult women brown kumite first ELIZABETH LOWE JKA THIBADEAUX
adult women brown kumite second KATE GREER LKA
adult women brown kumite third QUTELL MONCUR JKA Bahamas
adult men brown kumite first BOWEN QUI MIAMI SHOTOKAN
adult men brown kumite second IFE ONWYA TULANE
adult men brown kumite third YONI KAPLAN TULANE
adult men black kata first ANDRE FIALLOS MIAMI SHOTOKAN
adult men black kata second KHIM TORRES JKA NORCAL
adult men black kata third EMERSON MALOLOS JKA NORCAL
adult women black kata first ALEXIS OCAMPO MID WEST AAU
adult women black kata second LINDA DONNER MID WEST AAU
adult women black kata third CHRISTINA FOO JKA NORCAL
adult women black kumite first ALEXIS OCAMPO MID WEST AAU
adult women black kumite second SHARON BROWN TULANE
adult women black kumite third HOLLY DAMINCO LAFAYETTE
adult women black kumite third CHRISTINA FOO JKA NORCAL
adult men black kumite first DIMITRI PAPADOPOLOUS TULANE
adult men black kumite second KHIM TORRES JKA NORCAL
adult men black kumite third JOVANY MARULANDA MIAMI SHOTOKAN
adult men black kumite third GUSTAVO REARTE MIAMI SHOTOKAN
adult men team kata first MIAMI SHOTOKAN
adult men team kata second JKA NORCAL
adult men team kata third UNIVERSITY OF HOUSTON
adult women team kata first MIAMI SHOTOKAN
adult women team kata second AAU-USA
adult women team kumite first AAU-USA
adult women team kumite second MIAMI SHOTOKAN
adult women team kumite third JKA NORCAL
adult women team kumite third TULANE
adult men team kumite first MIAMI SHOTOKAN
adult men team kumite second TULANE
adult men team kumite third JKA THIBODEAUX
adult men team kumite third JKA NORCAL
GOODWILL TEAM KUMITE JKA AF
Best   Female Competitor ALEXIS OCAMPO MID WEST AAU
Best   Male Competitor DIMITRI PAPADOUPOULOS JKA TULANE
Best   All-Around Competitor ALEXIS OCAMPO MID WEST AAU
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s